PODRÓŻEUSA

Wiza turystyczna do USA dla dziecka – krok po kroku

Ostatnio napisałam post na temat ubiegania się o wizę turystyczną do USA. Opisywałam szczegółowo, krok po kroku, jak wygląda proces aplikowania, rozmowa z Konsulem, odbiór dokumentów itp. Być może masz już wizę, być może informacje, które podałam okazały się dla Ciebie przydatne, ale zaraz, zaraz! Co z Twoim dzieckiem?

Co jeśli, tak jak ja, podróżujesz z rodziną hen daleko, a na liście Twoich podróżniczych marzeń USA piastuje wysokie miejsce? Ostatnio otrzymałam pytanie od znajomej, ciekawej w jaki sposób ma się zabrać za kwestię wizy dla niemowlaka. Postanowiłam więc napisać jeszcze jeden post, aby wyjaśnić kwestie związane z turystyczną wizą dziecięcą do USA.


Post o wizie dla dorosłego znajdziesz tutaj: Vamily/Wiza-do-USA


Jeżeli chcesz wyrobić wizę dla dziecka do lat 14, aplikujesz o nią w ten sam sposób, jak dla siebie. To znaczy: wypełniasz formularz online, dokonujesz opłaty itd. Masz to wszystko szczegółowo opisane u góry 🙂 ↑

Różnica polega na tym, że Twoje dziecko nie musi odbyć rozmowy z Konsulem, ani składać odcisków palców. Decyzja o przyznaniu wizy jest podejmowana na podstawie formularza online, który wypełniasz Ty, jako rodzic.

Czyli wypełniasz standardowy formularz wizowy DS-160 w imieniu Twojego dziecka i oni po Twoich odpowiedziach będą wiedzieć, że chodzi o dziecko i że nie potrzeba rozmowy z Konsulem.

Jeśli tak jak ja, wolisz się upewnić 10000000 razy – możesz też zadzwonić na infolinię. Ja zdecydowałam się zadzwonić, aby doprecyzować, że moja córka nie musi udawać się do Konsulatu. Tak dla pewności.

Na koniec musisz dostarczyć komplet dokumentów do biura firmy kurierskiej TNT. TNT oficjalnie obsługuje ambasady, w internecie znajdziesz gdzie jest najbliższe Ciebie biuro.

Komplet dokumentów:

 • paszport dziecka
 • wydruk potwierdzenia zakwalifikowania się dziecka do ubiegania się o wizę bez rozmowy z konsulem
 • formularz dostarczenia dokumentów
 • wydruk strony potwierdzającej złożenie elektronicznego wniosku DS-160
 • zdjęcie, jeżeli nie zostało wgrane do formularza DS-160
 • kopię wizy rodzica lub rodziców (jeśli takową posiadacie)

TNT dostarcza dokumenty do Ambasady lub Konsulatu bezpłatnie, a po podjęciu decyzji, dokumenty zostają odesłane do TNT. Tam możesz je odebrać. Trwa to zazwyczaj około 10 dni.

Podczas odbierania dokumentów: TO BARDZO WAŻNE, ABY ZABRAĆ ZE SOBĄ AKT URODZENIA DZIECKA DO WGLĄDU.

Bez okazania aktu nie ma możliwości, aby pracownik TNT wydał Ci dokument. Ja popełniłam ten błąd – zapomniałam o akcie. Na szczęście moja mama była w stanie przesłać mi go z domu skanem i to wystarczyło.

Kierownik TNT tłumaczył mi wtedy, że nie są w stanie wydać paszportu dziecka bez aktu jego urodzenia. Mieli nawet sytuację, że pewna mama przyjechała z dzieckiem po wizę z odległego miasta, kilka godzin przed planowanym wylotem do USA. Niestety nie zabrała aktu urodzenia ze sobą i ostatecznie do USA nie wyleciała. To bardzo ważne, aby o tym pamiętać.

Po otrzymaniu, wiza dla dziecka jest ważna standardowo przez 5 lat.

I jeszcze jedna ważna informacja, jeśli wybierasz się z dzieckiem do USA bez drugiego rodzica (cytat z oficjalniej wizowej strony):

“Ze względu na rosnącą liczbę uprowadzeń i wykorzystywania dzieci, US Customs and Border Protection (Urząd Celny i Straż Graniczna Stanów Zjednoczonych Ameryki) zaleca, aby w przypadku, gdy dziecko podróżuje tylko z jednym rodzicem lub z opiekunem, osoba towarzysząca dziecku posiadała pisemną zgodę drugiego rodzica (lub obojga rodziców) na jego wyjazd poza granice kraju.

Urząd Celny i Straż Graniczna Stanów Zjednoczonych zaleca, aby pismo było napisane w języku angielskim, potwierdzone notarialnie i zawierało stwierdzenie; “Potwierdzam, że moja żona/ mój mąż/inna osoba podróżuje poza granice kraju z moim synem/córką i wyrażam na to zgodę” (“I acknowledge that my husband/wife/other person is traveling with my son/daughter out of the country and has my permission to do so”).”

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania lub wątpliwości odnośnie wiz – pisz śmiało, chętnie pomogę.


Przydatne informacje oraz linki, łap:

 1. Formularz DS-160: formularz DS-160
 2. Wizy dla dzieci: wizy dla dzieci

DZIĘKUJĘ CI ZA TWOJĄ UWAGĘ! JEŚLI CHCESZ POZOSTAĆ W KONTAKCIE,  DOŁĄCZ DO MNIE NA:

FACEBOOKU

INSTAGRAMIE 

YOUTUBE

DZIĘKUJĘ!
KAROLINA


Poczytaj także:

https://vamily.com.pl/2017/05/28/wiza-turystyczna-do-usa/

https://vamily.com.pl/2018/03/27/dubrownik-miasto-oslawione-w-swiecie-objazdowka-po-chorwacji/

 

 

Tags:

5 comments

 1. […] Wiza turystyczna do USA dla dziecka – krok po kroku […]

 2. […] Wiza turystyczna do USA dla dziecka […]

 3. Witam starac się bede o wizę z córką która ma 18 msc czy muszę jakiś dodatkowy formularz wypełniać ?chodzi mi o ten ze dziecko nie musi być podczas rozmowy.dziecko zabieram ze sobą więc nie muszę tego dostarczać tak ?

  1. Jeśli zamierzasz zabrać córkę ze sobą to wypełniasz jedną aplikację dla siebie, jedną dla córki jako jej mama, dokonujesz opłat za obie i umawiasz Was razem na rozmowę. Nie potrzebujesz żadnych dodatkowych formularzy, jedynie dwie wypełnione aplikacje DS-160, ok? Pozdrowienia:)

Leave a Reply

Your email address will not be published.