BIZNES

Gdzie zbudować proste i darmowe strony lądowania? Lista świetnych narzędzi.

Ja nieustannie bujam w obłokach pełnych stron lądowania. Jedną nawet właśnie teraz stawiam na nogi. Nie pozostaje mi nic innego, jak podstawić Ci pod nos listę miejsc, gdzie sobie taką stronę ładnie i zgrabnie wybudujesz.

Bez większego stresu, bo wiem, jak to jest uciec z krzykiem ze strony internetowej, jeśli nie jestem jej w stanie rozgryźć w max 20 minut. Używam więc opcji, które są łatwe, intuicyjne i dają możliwość szybkiego wybudowania ładnej strony. 

Miałam okazję zrobić landing page w kilku miejscach, zarówno płatnych i bezpłatnych, więc po prostu dam Ci dziś spis dostępnych stron, a Ty podejmiesz decyzję co do wyboru, ok? 


Jeśli nie jesteś jeszcze w temacie stron lądowania (ang. landing page), które będą Ci bardzo potrzebne przy budowaniu biznesu w Internecie, kliknij tutaj.


No i czas na listę. Po pierwsze, miejsca, gdzie zrobisz swoją stronę lądowania bezpłatnie:

1.WordPress. Jeśli już ogarniasz / masz stronę na WordPressie, najłatwiej będzie Ci zrobić to tam. Najlepiej to zrobić przez zainstalowanie wtyczki, która umożliwia stworzenie LP w prosty sposób (przykład: Free Landing Pages Builder by Wishpond). Dzięki temu nie musisz zmieniać nic na swojej wordpressowej stronie i wciąż postawić potrzebny Ci landing. Bez konieczności używania narzędzi poza WordPressem.

2. Mailchimp. Popularna strona, która służy do e-mail marketingu i automatyzacji marketingu internetowego. Czyli po prostu serwis do wysyłki Twoich newsletterów i budowania listy mailingowej. Zobacz też: 15 porad, jak zbudować silną i atrakcyjną listę mailingową.

Aby zbudować LP, wchodzisz na swoje konto w Mailchimpie, następnie w Kampanie  –> Stwórz kampanię –> Landing Page. W tym narzędziu najprostszą LP jesteś w stanie zrobić w 10 minut, jeśli się zepniesz. Kilka kliknięć i po krzyku. Strona jest i działa. Możesz też pokombinować z elementami, kolorami, obrazkami i mieć taki landing, jaki Ci się będzie w 100% podobał. 

Koszt: Mailchimp jest darmowy do 2000 subskrybentów. Oznacza to, że dopiero, gdy 2000 osób wskoczy na Twoją listę mailową (a życzę Ci, aby to się stało jak najszybciej!), musisz za niego zapłacić. Zapłacisz minimum 10$ miesięcznie, w zależności od wybranego planu.

3. MailerLite. Czyli kolejny serwis podobny do Mailchimpa. I chyba nawet jeszcze prostszy od niego. Dzięki ich narzędziu, które nazywa się subscribe page, ładny LP wybudujesz sobie tutaj naprawdę bardzo intuicyjnie. Raz dwa. Właśnie mam przyjemność robić zlecenie w MailerLite i jestem zachwycona, jak bardzo serwis prowadzi mnie za rączkę w moim działaniu. Warto sprawdzić 🙂 

Przykład strony lądowania wykonanej dzięki MailerLite: Buduj swoje relacje świadomie.

Koszt: MailerLite jest darmowy do 1000 subskrybentów, potem obowiązuje opłata miesięczna wg wybranego planu. Zapłacisz minimum 10$ miesięcznie.

Który z nich polecam? 

Po wypróbowaniu wszystkich powyższych opcji uważam, że MailerLite jest fantastyczny i uwielbiam na nim działać. 

Płatnych stron jest na rynku wiele, wymienię Ci najpopularniejsze z nich:

Unbounce koszt od 79$/miesiąc

Leadpages koszt od 25$/miesiąc 

Instapage koszt od 129$/miesiąc

OptimizePress koszt od 97$/jednorazowa opłata

Pamiętaj, że pomimo $$, na każdej z nich możesz zapłacić normalnie polską kartą płatniczą. Pamiętaj też, że praktycznie wszystkie oferują darmowy okres testowy, więc możesz spróbować zamiast od razu za coś płacić.

Którą płatną opcję wybrać?

Ja polecam Instapage, ponieważ sama go używam. Niestety jest on bardzo drogi i mi się opłaca w przypadku budowania wielu firmowych stron lądowania w skali miesiąca.

Jeśli dopiero zaczynasz, najlepiej działać na darmowych narzędziach! 

Tutaj obejrzysz mój obecny landing page, który powstał na Instapage: www.karolinavalim.pl


To jak, gdzie wybudujesz swoją fantastyczną stronę lądowania?


Więcej tekstów w tym stylu znajdziesz tutaj: BIZNES

DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ 🙂

KAROLINA VALIM

 

Tags:

2 comments

  1. […] Gdzie zbudować proste i darmowe strony lądowania? Lista świetnych narzędzi. […]

  2. A jak zrobić landing page który będzie subdomeną do mojego bloga? Bo to jest mi ciężko ogarnąć 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published.